Střih, digitalizace, převod a konverze soukromých, rodinných, amatérských či profesionálních záznamů v běžných i méně běžných formátech pro domácí užití, televizní nebo veřejné vysílání.
Orientační cena je 20 - 40 Kč za zpracování jedné minuty záznamu. Konečná částka se odvíjí od mnoha faktorů, jako je např. grafická, technická a také časová náročnost.

Nejprve je zdrojový materiál třeba zdigitalizovat, provést alespoň základní korekci chyb, případně konvertovat do vhodného videoformátu, rozlišení apod.
Při hrubém střihu se vystříhají a upraví nepovedené záběry, rozostřené scény, příliš dlouhé záběry, Eventuelně se doplní audio stopa, hudba, komentář, titulky....
V případě detailního střihu se jednotlivé záběry ve střižně upraví a seřadí dle seznamu, případně bodového scénáře, přidají se střihové efekty a přechody, zvuk je sesynchronizován se střihem, titulky, eventuelně doplněny další zvukové stopy (hudba, dabing...).
Po konečné korektuře a úpravách je závěrečným krokem konverze do výsledného formátu (DVD, SVCD, VCD, MXF, MPEG2, MPEG1, WMV, DIVX/XVID atd.), případně DVD authornig, větvení, výběr kapitol, titulků, jazyků, audio stop.

Podklady a materiály, jež nám poskytnete, nebudou poskytnuty nikomu dalšímu, naprostá diskrétnost je samozřejmostí, včetně respektování autorských práv.

Nejobvyklejší formáty:

AVI - (Audio/Video Interleaved) - Víceúčelový formát firmy Microsoft kombinující vysokokompresní video a zvukovou stopu v nejrůznějších komprimovaných formátech.

MXF - (Material eXchange Format) - je široce podporovaný otevřený souborový formát pro nahrávání videa, audia a metadat, který byl vyvinutý pro nejnovější editovací systémy používané vysílacími společnostmi.

DV - Vznikl jako výsledek spolupráce SONY a Panasonic, a stalo se respektovaným standardem pro spotřební a poloprofesionální účely.

MPEG - (Motion Picture Experts Group) - Nejjednodušší forma videozáznamu se zvukem, existuje v mnoha modifikacích. Jedná se o komprimovaný formát.

VOB - (Video Objects) - Mutace formátu MPEG, tentokrát do DVD podoby se zlepšenou kompresí zvuku a možností vkládat titulky a DVD nabídky.

WMV - (Windows Media Video) - Je komprimovaný formát vyvinutý firmou Microsoft jako konkurent formátu Real Video. Původně byl určen hlavně pro kontinuální přenos (streaming) audiovizuálního materiálu po Internetu.

DAT - Jedna z modifikací formátu MPEG. Vyskytuje se běžně u nosičů označených jako Video CD. Využívá videokompresi MPEG1.

MP4 - - Je moderní a otevřená alternativa k zastaralému AVI kontejneru. Oproti AVI může MP4 obsahovat menu, více titulků nebo zvukových stop. Umožňuje též streamování videa.

3GP - (Third Generation Partnership Project) - Zjednodušená verze formátu MP4. Výhodou je malá velikost, dostatečný výkon a především kompatibilita pro přehrávaní na mobilních telefonech, díky čemuž v poslední době získává na popularitě.

   
       
       
      © 2006-2012 MP-DATA.cz